چگونه بدون موس و کیبورد کار کنیم؟

چگونه بدون موس و کیبورد کار کنیم؟

 

با عرض سلام خدمت تمامی کاربران سایت ترفند پی سی ?

از سری آموزش های نکته و ترفند های کامپیوتری در خدمت شما عزیزان هستم. در این پست ما قصد داریم که نهوه کار کردن بدون موس و کیبورد را به شما آموزش دهیم.

تاحالا شده ماوس یا کیبورد  شما کار نکنه و کارشما لنگ بمونه ؟؟
خوب اگه این مشکل رو دارین با ما همراه باشید تا ما به شما اموزش های لازم را بگیم.

کننترل مکان نما بدون استفاده از ماوس.

هنگامی که ماوس شما از کار افتاده است به این فکر میکنین که چقدر خوب میشه که با استفاده از کیبورد مکان نما ماوس خودتون رو حرکت بدین و این کار در ویندور و مک اواس انجام شدنی هست.

در ویندوز این امکان با نامMouse Keysشناخته میشود که در قسمت Ease of Access Center وجود دارد و شما باید گزینه Make the mouse easier to useرا فعال کنید و با اینکه شما ماوس ندارید و نمیتوانیذ کلیک بکنید میتوانید از کلید های shift + alt سمت چپه کیبورد و زدن کیلید Num lockاینکار را انجام بدید.پس از فعال سازی {که با بوقی کوتاه و آیکونی در قسمت اعلان هامشخص میشود}.

و تبریک میگم الان شما میتوانید باکیبوردتون مکان نما ماوس رو حرکت بدین با کمک هشت کیلید دوره ۵ میتوانید ان را کنترل کنید و با زدن عدد ۵ عمل کیلیک کردن را انجام بدین. با همین ترکیب کلیدها هم می‌توانید قابلیت را غیرفعال کنید.

خوب دوستان  برسیم به مک‌اواس که مثل وینودوز برای کاربراش این امکان رو گذاشته که بتونن از کیبوردشون به عنوان ماوس استفاده کنن واین امکان را دقیقا با همین نام در اختیار کاربر گذاشته است. ترکیب میانبر فعالسازی

Mouse Keys در این سیستم‌عامل، کلیدهای Option + Command + F5 است که در کیبوردهای دارای اعداد با همان اعداد مثل ویندوز حرکت و کلیک صورت گرفته و در کیبوردهای فاقد اعداد، از کلیدهای اطراف کلید L برای حرکت و از این کلید برای کلیک استفاده می‌شود.

تایپ بدون کیبورد

گاهی کیبورد کامپیوتر یا لپ‌تاپ‌تان مشکل پیدا می‌کند و مجبور می‌شوید تنها با ماوس‌ کار کنید. در ویندوز و مک، اکثر عملکردها تنها با ماوس قابل انجام است، بجز عمل تایپ که پیچیدگی بیشتری دارد.

برای تایپ به‌وسیله‌ ماوس، بهترین گزینه کیبورد مجازی است که در ویندوز با نام «کیبورد روی صفحه‌»(On-Screen Keyboard)شناخته می‌شود. با رفتن به قسمتEase of Accessو رفتن به بخشKeyboardاین کیبورد را فعال و به‌وسیله‌ کلیک ماوس روی آن، متنی را که می‌خواهید تایپ کنید. در صفحه‌ ورود ویندوز هم اگر دقت کنید، در قسمت پایین سمت راست آیکون Ease of Access وجود دارد که با کلیک روی آن می‌توان کیبورد روی صفحه را نمایش داد.

در مک‌اواس نیز «صفحه‌کلید مجازی» وجود دارد که برای فعالسازی آن باید به قسمت کیبورد در تنظیمات بروید و تیک Show Keyboad & Character Viewers را بزنید سپس از نوار بالا و منوی کیبورد،Show Keyboard Viewer را کلیک کنید تا کیبورد مجازی برای تایپ با ماوس فعال شود.

درباره نویسنده

ایمان پسندیده؛ موسس و مدیر ارشد اجرایی ترفند پی سی. علاقه‌مند به فناوری و ترفندهای فناوری!

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *